Kuru sievieti gan neiepriecina skaistas juvelieru rotaslietas – šķiet, ka tādu nav. Gredzens pirkstā liecinās par izsmalcinātu gaumi, ķēdīte pārvērtīs vienkāršu apģērbu svētku tērpā, auskari piešķir īpašu “rozīnīti” ikdienas stilam, bet rokassprādze pavisam neuzkrītoši akcentēs sieviešu roku skaistumu. Par rokassprādzēm gribētos īpaši paspriest.
Rokassprādzes ir radušās dziļā senatnē. Par to liecina arheologu atradumi. Un tā, paleolīta laikmetā rokassprādzes galvenokārt izgatavoja no mamuta ilkņiem, neolīta laikmetā šīs rotaslietas izgatavoja no akmens. Savukārt metāla rokassprādzes radās bronzas laikmetā. Sīrijas un šumēru valdnieki rokassprādzes valkāja, apliecinot savu varu. Apģērbs bija vienkāršs, bet rotaslietas apliecināja augsto sociālo stāvokli, piederību augstākajai sabiedrības klasei. Vēlāk rokassprādzes kļuva pieejamas visiem. Piemēram, Krievijā 11.-13. gadsimtā zemnieces nēsāja vara rokassprādzes, pilsētnieces – izgatavotas no stikla, bet sabiedrībā pazīstamas dāmas priekšroku piešķīra rotaslietām no dārgakmeņiem.
Rokassprādžu valkāšanas veidu un formas noteica sabiedrībā valdošās tradīcijas un modes tendences.
Rokassprādzes-medaljoni, ķēdītes nomainīja viena otru, pakāpeniski pārveidojoties par tādiem juvelierizstrādājumiem, kādus mēs redzam tagad. Mūsdienu mode pieļauj, ka rokassprādzes ir izgatavojamas no visdažādākajiem materiāliem: audums, pērlītes, āda, metāli.
Taču nešaubīgi dižciltīgie dārgakmeņi paliek ārpus konkurences. Tie spēj jebkuru sievieti pārvērst skaistā un sievišķīgā būtnē, akcentējot viņas stilu un gaumi, padarot pamanāmu un spilgtu. Ķēdītes un gredzeni papildinās jūsu individualitāti.О rokassprādzēm gribētos īpaši…
Rokassprādzes no zelta vai kāda cita materiāla maigi aptver rokas locītavu, piešķirot savai īpašniecei izsmalcinātību, uzsver viņas ādas smalko toni. Tās ir piemērotas gan ikdienas stilam, gan spēj akcentēt vakara vai kokteiļkleitu.Rokassprādzes ir radušās dziļā senatnē. Par to liecina arheologu atradumi. Un tā, paleolīta laikmetā rokassprādzes galvenokārt izgatavoja no mamuta ilkņiem, neolīta laikmetā šīs rotaslietas izgatavoja no akmens. Savukārt metāla rokassprādzes radās bronzas laikmetā. Sīrijas un šumēru valdnieki rokassprādzes valkāja, apliecinot savu varu. Apģērbs bija vienkāršs, bet rotaslietas apliecināja augsto sociālo stāvokli, piederību augstākajai sabiedrības klasei. Vēlāk rokassprādzes kļuva pieejamas visiem. Piemēram, Krievijā 11.-13. gadsimtā zemnieces nēsāja vara rokassprādzes, pilsētnieces – izgatavotas no stikla, bet sabiedrībā pazīstamas dāmas priekšroku piešķīra rotaslietām no dārgakmeņiem.
Rokassprādžu valkāšanas veidu un formas noteica sabiedrībā valdošās tradīcijas un modes tendences.
Rokassprādzes-medaljoni, ķēdītes nomainīja viena otru, pakāpeniski pārveidojoties par tādiem juvelierizstrādājumiem, kādus mēs redzam tagad. Mūsdienu mode pieļauj, ka rokassprādzes ir izgatavojamas no visdažādākajiem materiāliem: audums, pērlītes, āda, metāli.
Ķēdītes – valkājam pēc noteikumiem
Ķēdītes jebkuros laikos bija izredzēto rotaslieta – hercogu, baronu, Romas patriciešu. Pagājušā gadsimta vidū ķēdītes vienmēr tika papildinātas ar dažādiem kuloniem, taču mūsu laikos tās lieto kā rotaslietas, kuras izceļ sievietes kakla izliekuma līnijas.Ķēdītes mēdz būt dažādas, ir jāievēro to valkāšanas nosacījumi:
- Smalkas ķēdītes akcentēs smalku un neliela auguma meiteņu gleznumu.
- Smalkas un rupjas – tās var valkāt kopā, vienīgi tām jābūt izgatavotām no vienāda metāla.
- Masīva ķēdīte ar akmeņiem (kaklarota) ir piemērota svinīgam pasākumam.
- Neuzkrītošam svīterim vai blūzei ar V-veida kakla izgriezumu būs piemērota ķēdīte ar kulonu.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru