Auskari savu popularitāti nezaudē nu jau vairākus gadsimtus ilgi. Pašlaik tiem piemīt vienīgi dekorējuma funkcija, bet agrāk šī aksesuāra nozīme bija ļoti liela.
Pēc auskariem varēja spriest par cilvēka statusu un stāvokli. Vienkāršie un nabadzīgie ļaudis nēsāja auskarus, izgatavotus no vara un koka. Tie, kuru sabiedriskais stāvoklis bija augstāks, izvēlējās sudraba auskarus. Bet priviliģētie sabiedrības slāņi izvēlējās ar dārgakmeņiem izrotātus zelta auskarus. Zelta auskari, tāpat, kā kaklarotas, vienmēr kalpoja par labklājības apliecinājumu. Senās Grieķijas un Romas bagātās sievietes nēsāja vienīgi zelta auskarus, dekorētus ar rakstiem, dārgakmeņiem un citiem elementiem. Ļoti iecienīti bija auskari ar smaragdiem, safīriem, rubīniem.
Kādi auskari – tāds arī stāvoklis
Pirmo reizi auskari tika minēti vēl dažus tūkstošus gadu senā pagātnē, tajā laikā tos nēsāja gan vīrieši, gan sievietes. Šīs rotaslietas īpašu popularitāti ieguva Āzijā, savukārt Eiropā šis lieliskais aksesuārs savu nišu izpelnījās vienīgi renesanses laikmetā.Pēc auskariem varēja spriest par cilvēka statusu un stāvokli. Vienkāršie un nabadzīgie ļaudis nēsāja auskarus, izgatavotus no vara un koka. Tie, kuru sabiedriskais stāvoklis bija augstāks, izvēlējās sudraba auskarus. Bet priviliģētie sabiedrības slāņi izvēlējās ar dārgakmeņiem izrotātus zelta auskarus. Zelta auskari, tāpat, kā kaklarotas, vienmēr kalpoja par labklājības apliecinājumu. Senās Grieķijas un Romas bagātās sievietes nēsāja vienīgi zelta auskarus, dekorētus ar rakstiem, dārgakmeņiem un citiem elementiem. Ļoti iecienīti bija auskari ar smaragdiem, safīriem, rubīniem.